3692
правки
Строка 58: | Строка 58: | ||
|} | |} | ||
==== UEXT2 ==== | |||
{| border="1" | |||
|Linux GPIO || || [[UEXT]] pin|| | |||
|- | |||
| 122 || CDB@[[SC16IS723]] || UEXT I2C SCL || 5 | |||
|- | |||
| 123 || RIB@[[SC16IS723]] || UEXT I2C SDA || 6 | |||
|- | |||
| 120 || DSRB@[[SC16IS723]] || UEXT SPI MISO || 7 | |||
|- | |||
| 121 || DTRB@[[SC16IS723]] || UEXT SPI MOSI || 8 | |||
|- | |||
|} | |||