3692
правки
Строка 40: | Строка 40: | ||
|- | |- | ||
| 10 || SSEL || O || PP || style="background: yellow" | [[Работа с GPIO|GPIO]] [[Список GPIO|19]] || Шина SPI, CS | | 10 || SSEL || O || PP || style="background: yellow" | [[Работа с GPIO|GPIO]] [[Список GPIO|19]] || Шина SPI, CS | ||
|} | |||
{| class="wikitable" | |||
|+<big>UEXT2</big> | |||
|- | |||
! Pin !! Name !! I/O !! Logic !! - !! - | |||
|- | |||
| 1 || 3.3V || S || S || +3.3 volt | |||
|- | |||
| 2 || GND || S || S || Ground | |||
|- | |||
| 3 || TXD || O || PP || style="background: cyan" | [[SC16IS752|sc16is752 UART0]] Tx | |||
|- | |||
| 4 || RXD || I || PP || style="background: cyan" | [[SC16IS752|sc16is752 UART0]] Rx | |||
|- | |||
| 5 || SCL || O || OD || style="background: orange" | [[Работа с GPIO|GPIO]] [[Список GPIO|51]] || I<sup>2</sup>C, SCL | |||
|- | |||
| 6 || SDA || I/O || OD || style="background: orange" |[[Работа с GPIO|GPIO]] [[Список GPIO|53]] || I<sup>2</sup>C, SDA | |||
|- | |||
| 7 || MISO || I || PP || style="background: yellow" | Шина SPI, MISO | |||
|- | |||
| 8 || MOSI || O || PP || style="background: yellow" | Шина SPI, MOSI | |||
|- | |||
| 9 || SCK || O || PP || style="background: yellow" | Шина SPI, SCK | |||
|- | |||
| 10 || SSEL || O || PP || style="background: yellow" | [[Работа с GPIO|GPIO]] [[Список GPIO|91]] || Шина SPI, CS | |||
|} | |} | ||